Czym jest orienteering

Obejrzyj filmik, który przygotowaliśmy, aby przybliżyć Ci tą ciekawą formę spędzania czasu wolnego!

Orienteering

Czym jest
orienteering ?

Orienteering to forma aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, z mapą i kompasem. Każda drużyna otrzymuje specjalnie przygotowaną mapę o dużym stopniu szczegółowości oraz kartę startową.

Zadaniem zespołu jest odnalezienie wszystkich punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie.

Marsz na orientację

– orienteering turystyczny. Nie wymaga biegania – na pokonanie trasy jest ustalony limit czasu, pozwalający przebyć ją spokojnym marszem. Mapy mają ciekawe kształty i motywy przewodnie, a ich elementy mogą być przekształcone (np. obrócone, rozciągnięte, odbite). Na trasie znajduje się wiele punktów, z których trzeba wybrać tylko te właściwe.

Bieg na orientację

– Orienteering sportowy. Uczestnicy otrzymują pełną mapę, bez żadnych przekształceń. Na trasie znajdują się wyłącznie właściwe punkty, liczy się szybkość jej przebycia.

Orientacja prezycyjna

– Zawodnicy poruszają się wyłącznie wzdłuż dróg lub ścieżek i odwiedzają oznaczone w terenie punkty podejmowania decyzji. Korzystając z mapy i kompasu, wybierają, który z 6 widocznych w terenie punktów kontrolnych jest właściwy. Trasy te są dostępne dla osób poruszających się na wózkach.

Zobacz krótki film

Orienteering to również doskonała aktywność w czasach pandemii – bezpieczna, na świeżym powietrzu i z zachowaniem dystansu społecznego. Napisz do nas, a przedstawimy Ci rozwiązania, które stosujemy aby dostosować się do aktualnych wytycznych.

Partnerzy